PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5158}
7,7 209 581
ocen
7,7 10 1 209581
7,6 34
oceny krytyków
Donnie Darko
powrót do forum filmu Donnie Darko

mam genialną kuzynkę... oglądałem ten film kilka razy i tak ocierałem się o rożne wyjaśnienia a tu ona, tak po prostu, że on wybrał swoją śmierć zamiast swej w tym decydującym momencie... co za cholera....:)

ocenił(a) film na 7
mauser8x57

zamiast czego?

ocenił(a) film na 10
Itats

oddał swoje życie ocalając jej:)

ocenił(a) film na 10
mauser8x57

serio?

ocenił(a) film na 10
Wormwood

fakt autentyczny

mauser8x57

znaczy oddal zycie za twoja kuzynke? hehehe :))) fajna jest :)

ocenił(a) film na 8
mauser8x57

Nie tylko ocalając życie tej dziewczynie którego imienia w życiu nie wymówię ani nie zapiszę XD ale również oszczędzając innym problemów( np. stracona praca nauczycielki , wypadek samolotu itd. ) ale w filmie dużo rzeczy nie zostało wyjaśnione , np. Frank , Babcia śmierć

ocenił(a) film na 10
Garrus12

Z tego wynikałoby, że uratował też Cunningama.

ocenił(a) film na 8
edi_nie_oglada_filmow

Pod koniec była chyba scena płaczącego Cunninghama, może miało to pokazać, że się "nawrócił" czy coś w tym stylu? Jeśli nie, to rzeczywiście trochę głupio, że go uratował...

ocenił(a) film na 10
Szesz

To nie jest najprzyjemniejsza przypadłość, ale "nawrócenie się" jest a) niemożliwe b)mógł po prostu nie chcieć być taki i zgodnie z tym, że jakoś tam wszystkim przyśniła się ta opowieść - wiedzieć jak się to skończy.

edi_nie_oglada_filmow

Jak dokładnie poszukacie, choćby na stronie filmu, to jest powiedziane, że Cunningham sprzątnął swój "loch" i popełnił samobójstwo, zastrzelił się, na polu golfowym. Dokładnie tam gdzie Donnie pierwszy raz spotyka Franka i gdzie pierwszy raz widzimy go razem z Cunningham.
Można się też dowiedzieć, ze Roberta Sparrow umiera 25 grudnia 1988 roku w wieku 101 lat w swoim domu, a Dr. Kenneth Monnitoff w wypadku samochodowym

ocenił(a) film na 10
kate103

Wersja reżyserska nie zawierała takich scen... więc trudno uznać że tak było ;).

edi_nie_oglada_filmow

żadna nie zawierała, ale oficjalna strona stworzona przez twórców filmu tak, więc coś jest na rzeczy ;)

ocenił(a) film na 7
mauser8x57

Ja trochę inaczej zinterpretowałem ten film. Wydaje mi się, że właśnie śmierć tego Donniego Darko była nieunikniona. I w tym zostało pokazane "co by było gdyby?". Ten królik mu mówił, że w tym może robić co mu się podoba. Dziewczyna mówiła mu, że Donnie Darko to imię jak dla superbohatera. W ogóle ja to widzę tak jakby wszystko co się działo po tej nocy w której przeżył spadający silnik samolotu, było tym co chciał aby się stało. Znalazł dziewczynę, sprawił, że Cunningham poszedł do paki. Wyszło na jaw, że nauczycielka której nie znosił jest wariatką, a rodzice i siostry zaczęli żyć z Nim w zgodzie. A na końcu dopiero wyszło, że nic nie idzie po Naszej myśli i musi umrzeć. Tak to widzę. ;)

ocenił(a) film na 8
mauser8x57

to królik miał sprawić, że Donnie przeżyje, to co przeżył, w tak jakby równoległym wymiarze i te zdarzenia doprowadzą do jego decyzji o poświęceniu się, aby uratować matkę, dziewczynę itp.
Donnie zastrzelił Franka, ponieważ przejechał jego dziewczynę, próbując ominąć Babcię Smierć (czy jak jej tam). I tak jakby dopiero, jak Frank nie żyje, to on cofa się w czasie, aby pomóc Donniemu spełnić misję (poświęcić się). Wszystko dzieje się w równoległej rzeczywistości, a więc w tej prawidłowej, prawdziwej, tak naprawdę, kiedy Donnie zabija Królika, sam jest martwy. Dlatego też widzimy na końcu filmu, że Frank żyje (w tej normalnej, prawidłowej rzeczywistosci, gdzie Donnie jest martwy), a w tej równoległej, gdzie pomaga Donniemu w stroju królika ma uszkodzone oko (mimo, że Donnie postrzelił goteoretycznei później w czasie, dlatego wpsomniałam, że królik w momencie śmierci cofa się do dnia 2.09 i ratuje Donniego).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones