PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5158}
7,7 209 581
ocen
7,7 10 1 209581
7,6 34
oceny krytyków
Donnie Darko
powrót do forum filmu Donnie Darko

Jeden z gorszych filmów jakie widziałem.
Zupełny brak koncepcji, sceny nie trzymają się kupy, mnóstwo niepotrzebnych wątków.
Film celuje w "tajemnicze filmy dla zwariowanych nastolatków"
Mnóstwo niedopowiedzeń, co oczywiście pomaga dorabiać do filmu symbolike i ideologię.
Nawiązania do New Age'owskich śmieci.
Ten film nie przekazuje, ani nie pokazuje niczego.
Zrobili film-zagadkę bez pomysłu i bez rozwiązania.
Film został zrobiony po to aby widzowie sami nadali mu sens i symbolike, sami wymyślili. To bardzo egzystencjalne. Egzystencja wyprzedza esenscję. 5 milionów dolarów wsadzone królikowi w du.pę. Zdarza się.

ocenił(a) film na 10
mauzoleum

No stary...Szczerze mówiąc nawet jeśli jest to film zrobiony po to,aby widzowie nadali mu symbolikę,to co z tego?Czy to coś aż tak złego?Myślę,że próbujesz prowokacji,ale marnie Ci to wychodzi...Każdy ma swoje zdanie.Nie mam się ta zwiariowanego nastolatka,a film mi się bardzo podobał,zaznaczam też,że nie jestem jakimś tępakiem,więc ogranicz swoje osądzania tylko i wyłącznie do swojej osoby,bo inni mogą to zupełnie inaczej postrzegać.Donnie Darko to film kultowy,nie tylko dla mnie,ale i dla setek tysięcy innych ludzi,którzy znają się na filmach.Popatrz choćby na zestawienie http://imdb.com/ .Serdecznie pozdrawiam:)

ocenił(a) film na 10
snooky_poczta

Chciałem jeszcze dodac...,że nie wszystkim film się "podoba",więc cóż...

Zdarza się:)

ocenił(a) film na 10
snooky_poczta

mauzoleum a może by to podeprzeć jakimiś argumentami ? Podaj przykłady interpretuj...

"Zupełny brak koncepcji, sceny nie trzymają się kupy, mnóstwo niepotrzebnych wątków. "
Oglądałeś może kiedyś np. Lost Highway ? Jeśli tutaj sceny się kupy nie trzymają to lepiej się nie zabieraj, to nie film dla wolnomyślących.

"Film celuje w "tajemnicze filmy dla zwariowanych nastolatków"
Dziwne, moje pudelko nie przypomina karabinu ale sproboje postrzelac.

"Mnóstwo niedopowiedzeń, co oczywiście pomaga dorabiać do filmu symbolike i ideologię. "

To moze ogladales kiedys Twin Peaks ? To apropo niedopowiedzen, ten film forma jest naprawde prosty, wystarczy tylko odrobine ta lepetyna ruszyc, to naprawde nei boli. Symbolike - a co to minus ? Kazdy tworca ma do tego prawo, dlaczego za to nie jebiesz np. Hitchcocka ?
Ideologia - nie wiedzialem ze Richard Kelly stworzyl agnostyzm - lolu.

"Nawiązania do New Age'owskich śmieci."
Tak tak, nawiazuje do filmow ktore jeszcze po jego premierze nie istnialy. A przepraszam ktore to te nawiazania ? Wymiana wzrokow, jakas linijka tekstu ?

"Ten film nie przekazuje, ani nie pokazuje niczego."
Tu sie zgodze, no nie przekazuje niczego bo to nie nadajnik radiowy, nie pokauje bo chowie, bawi sie z toba w hide and seek, naklania do ruszenia ta makowka.

"Zrobili film-zagadkę bez pomysłu i bez rozwiązania."
Jak mozna zrobic film bez pomyslu ? Tzn wydaje mi sie ze w takim wypadku film nie powstaje ? Zreszta dla kogo zagadka dla tego zagadka. Bez rozwiazania do tego, no popatrz chcieli Ci chyba na zlosc zrobic, albo jestes tak ograniczony umyslowo.

"Film został zrobiony po to aby widzowie sami nadali mu sens i symbolike, sami wymyślili."

Tak, najryles mnie, tak naprawde to nie tylko mnie ale cale grono fanow, to my dokrecamy sceny, wybieramy symbole, nadajemy sens - to nasza sprawka, a wszyscy dali sie nabrac, poza toba.

To bardzo egzystencjalne.
- tylko sie nie rozplacz

"Egzystencja wyprzedza esenscję. 5 milionów dolarów wsadzone królikowi w du.pę. Zdarza się."
Wiadomo, wolal bys zeby te 5 milionow wyladowalo w twoim dupsku, tym oto tekstem wyraziles jego sedno...dolary.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones