PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5158}
7,7 209 581
ocen
7,7 10 1 209581
7,6 34
oceny krytyków
Donnie Darko
powrót do forum filmu Donnie Darko

Nigdy wcześniej się nad tym tak nie zastanawiałem. Ale dlaczego hipnoza nie weszła szerzej do naszego życia? Przecież wystarczy podejrzanych o przestępstwa np. hipnotyzować i od razu wiadomo czy winny czy nie. A na pewno byłby to znaczący dowód na ewentualną niewinność. Już częściej "wykrywacz kłamstw" jest używany...

Druga sprawa, poznałem "stety niestety"kilku schizofreników i każdy gadał podobnie. Jakby wiedział co się stanie, tak jak bohater. Fascynujące to i zarazem przerażające.

A tak poza tym to film stracił przez te 13 lat. Dwa podobne klimatycznie filmy nadal trzymają wysoki poziom.

ocenił(a) film na 9
wmbco

To co dzieje się w stanie hipnozy nie da się odebrać jednoznacznie, może być prawdą albo wytworem umysłu, jest też możliwość manipulacji hipnotyzera, ten grunt nie jest wystarczająco zbadany i udowodniony. Co do schizofreników też miałem z nimi do czynienia i uważam że mają możliwości których nie rozumieją i nad którymi nie panują, a ludzie jak to ludzie inność zawsze traktują z dezaprobatą, może kiedyś wiedza na temat umysłu się poszerzy i niektóre kwestie się wyjaśnią, bo dziś jest za dużo pytań , a odpowiedzi niewiele tłumaczą.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones