PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5158}
7,7 209 581
ocen
7,7 10 1 209581
7,6 34
oceny krytyków
Donnie Darko
powrót do forum filmu Donnie Darko

Podobne filmy?

ocenił(a) film na 8

Szukam filmów w stylu właśnie Donniego Darko, Incepcji, Efektu Motyla, Kodu Nieśmiertelności? Zna ktoś może jakieś perełki? :)

TheOlka

vanilla sky

ocenił(a) film na 9
sanora

Otwórz oczy. 1000000x lepszy od Vanilla Sky. Dla tych, którzy nie wiedzą - Vanilla Sky to hollywoodzki remake Otwórz Oczy, z typowym amerykańskim uśmieszkiem Toma Cruise'a. Penelopa Cruz gra w obu filmach tą samą postać. Radzę obejrzeć Otwórz Ozzy, potem Vanilla Sky, nie na odwrót. Inaczej schrzanicie sobie fajny film.

ocenił(a) film na 10
Radek225

Kolega Radek ma rację - "Otwórz oczy", przede wszystkim!

ocenił(a) film na 10
Radek225

ja się do końca nie zgadzam, że taki lepszy to dwa identyczne filmy tylko, że VS miał większy budżet za czym poszły inne scenografie moim zdaniem VS jest przyjemniejszy w odbiorze ;)

sanora

Ja od siebie dodam jeszcze tę stronę http://www.filmypodobnedo.pl/Donnie-Darko/

ocenił(a) film na 9
TheOlka

Pewnie już widziałaś i być może parę osób w tym momencie rozbawie do łez ale dla mnie pod względem struktury i tajemniczości Donnie Darko jest podobny do Czarnego łabędzia.

ocenił(a) film na 10
jabad

Może nie jest tak bardzo złożony, ale zdecydowanie nie jest to tylko pusty film o baletach (jak pewnie większość nastolatek myśli), tylko raczej skupia się na psychice ludzkiej. Nie trzeba tak dużo myśleć (trochę oczywiście tak :) ), ale reżyser świetnie "wczuwa" widza w całą chorą sytuację, jeśli tylko widz chce i rozumie to.

ocenił(a) film na 9
TheOlka

" Zostań "

ocenił(a) film na 10
menez26

beznadziejny film lepiej jak już to "Drabina jakubowa"

TheOlka

http://www.filmweb.pl/film/Moje+ja-2003-143805
http://www.filmweb.pl/film/Nowe+%C5%BCycie-2008-300023
Mogą ci sie spodobac :)

ocenił(a) film na 9
TheOlka

Polecam jeszcze Zaginioną Autostradę. Gra aktorska powala, muzyka w drugiej połowie filmu MIAŻDŻY. Nine inch Nails, Rammstein, Marilyn Manson (który też ma rólkę w filmie) rozwala kosmos. Też jest motyw podróży w czasie jak w Donnie Drako.

ocenił(a) film na 10
TheOlka

A wie ktoś moze gdzie można oglądnoąc pełna wersje Donniego ?
Polecam requiem dla snu.

ocenił(a) film na 9
Slash_filmweb

Ściągnij z DC++ albo the pirate bay

Slash_filmweb

U mnie na chomiku :)

ocenił(a) film na 10
TheOlka

może "Obłęd"

TheOlka

może mr. Nobody? Coś trochę w stylu efektu motyla. Albo Fight Club.

doris1997

O tak, zdecydowanie mr. Nobody należy polecić.

ocenił(a) film na 7
doris1997

Mr. Nobody, popieram. W ogóle zauważyliście w ostatnich latach większe natężenie filmów tego typu? Ku mojej radości. Uwielbiam je:D

ocenił(a) film na 8
doris1997

przecież to szit w ładnym opakowaniu, słabiutki film z przerośniętym ego i niezmiennie dziwi mnie, jak może się on komukolwiek myślącemu podobać. ot, zlepek ładnych zdjęć, banalnej fabuły, przerostu formy nad treścią i smutnej gęby Leto.

TheOlka

Deja Vu, z Denzelem Washingtonem, poziomem czy klimatem raczej podobny do Kodu Nieśmiertelności niż Donnie Darko

ocenił(a) film na 10
TheOlka

Takiego klimatu jak w Donniem nie ma w żadnym innym filmie ; )

użytkownik usunięty
patrix8

niestety prawda. troszkę podobny jest w the box tego samego reżysera, niesttey film znacznie słabszy

ocenił(a) film na 9
TheOlka

Wyspa tajemnic , fight club.... W obu jest genialny motyw

ocenił(a) film na 10
TheOlka

Prestiż.

ocenił(a) film na 8
TheOlka

moze K-PAX ,

ocenił(a) film na 8
TheOlka

Stalker. Jeszcze bardziej rypnięty od tego.

ocenił(a) film na 8
TheOlka

Pająk- to już nieco spokojniejszy film, ale również dobry. Poza tym jest jeszcze Lśnienie i Czerwony Smok.

ocenił(a) film na 8
TheOlka

"godziny" .. znakomita gra aktorska Nicol Kidman .. Julianne Moor, Meryl Streep

użytkownik usunięty
TheOlka

Powrót do przyszłości

TheOlka

take shelter

ocenił(a) film na 8
TheOlka

,,Zakochany bez pamięci"

ocenił(a) film na 10
pavvlovvska

zgadza się no i "Memento" :)

TheOlka

"American Beauty", oczywiście biorąc pod uwagę pozorne sielankowe życie ludzi w tych filmach, okolicę wykonanę 'od sznurka' i głównego bohatera, którego czeka tragiczny finał. Do tego można by dodać element metafizyczny dotykający głównego protagonisty (antagonisty?) w obu filmach, jego poszukiwania szczęścia i ten klimat, który od razu przyniósł mi na myśl właśnie "American Beauty".

ocenił(a) film na 10
TheOlka

"Memento", "Apartament"(francuski), "Rekonstrukcja", "Intacto"

ocenił(a) film na 10
TheOlka

obowiązkowo "Cashback"

użytkownik usunięty
TheOlka

niestey nie ma drugiego takiego filmu. the box (tego samego reżysera) ma zbliżony ale film znacvznie slabszy

TheOlka

Nie wiem czy temat wciąż jest aktualny ale polecam film 'Mroczne miasto'' - http://www.filmweb.pl/film/Mroczne+miasto-1998-4885

ocenił(a) film na 8
buterfly

Trochę odkopany temat, ale i tak serdecznie dziękuję za podesłany film! :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones