PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5158}
7,7 209 581
ocen
7,7 10 1 209581
7,6 34
oceny krytyków
Donnie Darko
powrót do forum filmu Donnie Darko

Podobne filmy

ocenił(a) film na 9

Znacie jakieś podobne filmy do DD ? bo po obejrzeniu miałem pewien niedosyt xd
Mi tak na szybciora na myśl jako pierwszy przychodzi Efekt motyla, no ale ten film nie jest nawet w połowie tak złożony jak DD :P

Draakull

Podczas oglądania DD od razu skojarzył mi się "Mulholland Drive" Lyncha - podobny schizofreniczny klimat i muzyka. Zdaje się, że był też tam motyw z przenoszeniem się w czasie.

Senatorial_Pipe

Polecam http://www.filmypodobnedo.pl/Donnie-Darko/

ocenił(a) film na 8
Draakull

Zródło Darren Aronofsky i może Zagubiona autostrada Lyncha (ale dużo gorsza).

ocenił(a) film na 10
bieleccy

Zagubiona Autostrada duzo gorsza ? chyba żartujesz...Nie porównuj tych dwóch filmów bo klimat jest całowicie inny... chociaż i tu i tu mistrzowski.
uwielbiam Donniego ale filmy Lyncha to dla mnie mistrzostwo świata.
Dlatego jeśli ktoś lubi Donniego to filmy w.w. reżysera zapewne przypadną mu do gustu.

Draakull

A mi "Donnie Darko" w jakiś sposób przywodził na myśl "Drabinę Jakubowa", klimat, zagmatwanie i jeszcze ta końcówka... Z tymże Drabina jak dla mnie jeszcze mroczniejsza. Choć w ogólnym rozrachunku Donnie takim smutniejszym filmem się wydaje ;)

Draakull

Proszę okażcie choć trochę szacunku Linchowi i nie porównujcie jego fimów z DD:P do podobnych filmów dałbym raczej "1408" i "Lśnienie". W obu o wiele lepiej i suntelniej przedstawiony jest motyw fatum, a i z mrokiem w nich nie najgorzej.

Li_Mu_Bai

a i przypomniałem sobie:) jeśli chodzi o zacną to gorąco polecam "Barton Fink"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones