PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5158}
7,7 209 581
ocen
7,7 10 1 209581
7,6 34
oceny krytyków
Donnie Darko
powrót do forum filmu Donnie Darko

Jestem po seansie..
Właśnie się zastanawiam czy dać 8 czy 9.
Jak dla mnie, schemat trochę oklepany.....;/
Za dużo oglądałem filmów z typu mindf U ck
http://www.classreal.com/#D

Trochę creepy dzięki królikowi, więcej wyróżniających rzeczy nie zauważyłem...a szkoda.
hmm
Jakoś dziwnie, ale czuję że film trochę odwalony na łatwiznę więc dam raczej 8.
Łatwiznę w sensie, że można na 2 albo nawet 3 sposoby tłumaczyć o co kaman w filmie, ale to i tak tam wszystko nie pasuje. Film ma tyle zmiennych, tyle symboli, że możesz mówić co chcesz, możesz podciągnąć każdą interpretację poprzez owe zmienne.

Uważam, że robienie filmów gdzie możesz samemu wybrać jak potoczyła się fabuła jest super, ale to musi wszystko idealnie pasować, a nie dostajesz worek scen/wątków/symboli i jak ułożysz z tego swoją fabułę i swoją interpretację to worek powinien być pusty.....tu tak nie jest ;/

ocenił(a) film na 10
mojlebpelenfilmow

Nie masz racji, w worku pod nazwą wyobraźnia nigdy nie może być pusto, mocą tego filmu jest magia wyobraźni i siła wrażliwości, dwa aspekty zdolne dać Ci stumilowe buty i skoki w nadprzestrzeń.

ocenił(a) film na 8
bluescreens

Nie mam racji bo ?
uzasadnij....albo przeczytaj i zrozum o co mi chodzi.

Dobra wyobraźnia wyobraźnią, ale to musi mieć ręce i nogi.
Coś jakbyś nakręcił kryminał, jakieś 10 osób byłoby podejrzane o morderstwo, każdy by miał z 5 motywów i 3 różne alibi.
Kryminał kończyłby się oczywiście na 10 sposobów.

Oczywiście mój kryminał jest wyolbrzymiony, ale zrobiłem to po to żeby naznaczyć niedoskonałość D. Darko.
Bo co to za ,,kryminał" gdzie po obejrzeniu POZOSTAJE TYLE PYTAŃ BEZ ODPOWIEDZI, a raczej jest za dużo możliwych odpowiedzi i wszystko traci sens. Widz tylko wybiera sobie mordercą jaki mu pasuje, motyw, a dla pozostałej dziewiątki wybiera jakiś motyw...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones